Agnieszka

Laureatka nagrody „Fryderyk 2016” w kategorii Jazz za płytę „Tutaj mieszkam”- piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego i kompozycjami Andrzeja Jagodzińskiego, Włodzimierza Nahornego, Włodzimierza Korcza i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

Ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- „Pogadaj ze mną”(muz. Włodzimierz Nahorny sł.Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

Ambasadorka Szczecina. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin 2016 przyznanej w kwietniu 2017. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1998. Absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. W 1998r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Od 1998 roku, przez kolejnych 8 lat  była wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie pracuje jako wykładowca śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Od 2004 roku współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

Koncertowałam.in. w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center , National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m.in.: Orkiestra Kameralna „Auxo”, Sinfonia Varsovia, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva , Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polska Filharmonia Narodowa Sopot, Filharmonia Lwowska.

Na początku przyszłego roku ukaże się płyta wokalistki  w duecie z Andrzejem Jagodzińskim.

Kasia

Współpracowała z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie zagrała m.in. główną rolę Kim w musicalu Miss Saigon, gościnnie zagrała również w musicalach Fame i Chicago w Teatrze Komedia oraz Marię w West Side Story we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Użyczyła swojego głosu wielu postaciom z seriali i filmów animowanych m.in. zaśpiewała jako Elsa – Królowa Śniegu piosenkę „Mam tę moc” w filmie Kraina lodu.

Od 2008 do 2012 roku współpracowała z Jonem Lordem, byłym członkiem grupy Deep Purple śpiewając jako główna wokalistka w „Concerto for Group and Orchestra” m.in. w Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, Niemczech, Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji na Węgrzech, Słowacji oraz we Włoszech i Francji. W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta Jona Lorda „Concerto for Group and Orchestra” nagrana w Abbey Road Studio w Londynie, gdzie Kasia Łaska zaśpiewała u boku takich artystów jak Bruce Dickinson, Guy Pratt, Steve Morse, Joe Bonamassa, Steve Balsamo.

W listopadzie 2013 ukazał się pierwszy utwór „For my love” z solowego projektu wokalistki, SIRLI.

W październiku 2017 roku wystąpiła gościnnie w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” na życzenie Krzysztofa Antkowiaka.

źródło – Wikipedia.

Natalia

Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Rozpoczęła karierę muzyczną w wieku 13 lat występami w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Tam też związała się z Teatrem Rondo oraz zespołem Magmen. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalno-aktorskich. Od 2007 współpracuje z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem, z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie Sikora Proniuk Duo. W 2011 roku ukazała się ich wspólna płyta studyjna pt. Absurdustra–Próba Norwida , która została wydana przez Polskie Radio. W latach 2009–2013 występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake. Oprócz tego jest wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 wygrała drugą edycję programu The Voice of Poland. 3 czerwca wydała swoją debiutancką płytę studyjną, zatytułowaną Zanim. 14 czerwca tego samego roku została laureatką konkursu SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego za wykonanie utworu „Konie” autorstwa Władimira Wysockiego i Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, nagrodę Programu I Polskiego Radia oraz nagrodę biura podróży Itaka.

24 lipca ogłoszono, że piosenkarka zakwalifikowała się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Ostatecznie piosenkarka zdobyła Srebrny Samowar za wykonanie piosenki „Jasnyj sokol” z repertuaru zespołu Lube. 25 sierpnia wystąpiła podczas koncertu Lata Zet i Dwójki w Uniejowie, gdzie wykonała utwór „Cry Baby” z repertuaru Janis Joplin.

27 maja 2014 roku premierę miała jej druga płyta studyjna, zatytułowana BWB Experience.

Nagrody:

  • 2004: Festiwal im. Anny Jantar we Wrześni – (II nagroda)
  • 2004–2005: laureatka dwóch Finałów Szansy na sukces w repertuarach: Stana Borysa (utwór: „Szukam Przyjaciela”) oraz TSA (utwór: „Alien”)
  • 2005: Festiwal im. Anny German w Zielonej Górze (nagroda Ministra Kultury)
  • 2005: 50. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – I miejsce w kategorii młodzieży, zwolnienie z I części egzaminu wstępnego do Akademii Teatralnej w Warszawie, Słupsk
  • 2005: Grand Prix 26 Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności
  • 2008: Konkurs Mówienia Wiersza Herbertowskiego na XVI Warsztatach Wydziałów Aktorskich Polskich Szkół Teatralnych (I nagroda)
  • 2011: Nagroda Teatru Polskiego Radia Arete za debiut aktorski, Warszawa
  • 2013: Zwycięstwo w II edycji programu The Voice of Poland
  • 2013: Nagroda im. Anny Jantar na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
  • 2013: Srebrny Samowar podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze

Fragment Koncertu z 8-09-2018Warszawa, DK Imielin…wkrótce więcej…🌞🐢🌞

Publiée par Natalia Sikora sur Mercredi 12 septembre 2018

Skontaktuj się z nami

Jeśli spodobał Ci się któryś z głosów
skontaktuj się z nami używając formularza na stronie kontakt.
Jeśli chcesz abyśmy oddzwonili wyślij nam swój numer telefonu.
W celu kontaktu możesz również użyć naszego profilu
na facebooku lub instagramie.