Generator głosu lektora AI
Loading...


Twoje tokeny: 0
Aktualny stan Twoich tokenów. Opis zasady pobierania Tokenów znajdziesz w sekcji FAQ, poniżej.
Wybierz głos lektora AI:
Z rozwijanej listy wybierz odpowiedni do Twoich potrzeb głos. Po wyborze automatycznie odtworzona zostanie jego próbka. Zwróć uwagę na dodatkowe informacje takie jak: charakter czytania, przedział wiekowy, płeć czy sugerowane użycie.

0 znaków

glos-lektora.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędnie wygenerowane pliki audio, ich jakość oraz formę interpretacji. Są one generowane i dostarczane przez zewnętrznego usługodawcę; glos-lektora.pl nie ma wpływu na ich ostateczną formę.

Napotkałeś błąd? Prosimy o zgłoszenie!

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Nie jestem do końca zadowolony z interpretacji lektora AI. Jak temu zaradzić?
Zapraszamy do odwiedzenia naszego banku głosów, w którym znaleźć można blisko 120 głosów profesjonalnych i zawodowych lektorów. Lektorzy AI to nic innego jak algorytm, który nigdy nie dorówna możliwościom i umiejętnościom prawdziwych lektorów, z udziałem których jesteśmy zrealizować każde, nawet najbardziej wymagające nagranie głosowe.
W jakich językach mogę generować mowę?
Aby wygenerować audio w języku obcym, po prostu wpisz lub wklej tekst w tym języku.
Chiński, Koreański, Niderlandzki, Turecki, Szwedzki, Indonezyjski, Filipiński, Japoński, Ukraiński, Grecki, Czeski, Fiński, Rumuński, Rosyjski, Duński, Bułgarski, Malajski, Słowacki, Chorwacki, Klasyczny Arabski, Tamilski, Angielski, Polski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski, Włoski, Hindi i Portugalski.
Czy forma w jakiej wpisuję lub wklejam tekst ma znaczenie?
Tak! Aby wygenerowany plik audio brzmiał jak najlepiej, warto dobrze zredagować wklejany tekst.

Interpunkcja ma ogromne znaczenie! Algorytm interpretuje wszystkie znaki interpunkcyjne, aby intonacja lektora była jak najbardziej naturalna.

Liczebniki najlepiej zastąpić słowami, np. "Ta 19 latka" warto napisać jako "Ta dziewiętnastolatka". Skomplikowane nazwy czy skróty najlepiej zapisać fonetycznie.
Nie znam się na tym. Czy mogę zlecić Wam wykonanie nagrania z użyciem lektora AI?
Oczywiście. Proszę skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy i przedstawić swoje oczekiwania.
Jak pobierane są tokeny?
DLA TEXT TO SPEECH (TEKST DO MOWY):

1 token = 1 znak (również znaki specjalne i spacje)

Przykład: Po wygenerowaniu mowy z tekstu o długości 250 znaków, stan Twojego konta zostanie pomniejszony o 250 tokenów.

DLA SPEECH TO SPEECH (MOWA DO MOWY):

1 sekunda pliku audio = 20 tokenów
1 min pliku audio = 1200 tokenów

Przykład: Po wygenerowaniu mowy z pliku audio o długości 25 sekund, stan Twojego konta zostanie pomniejszony o 500 tokenów.
Dlaczego jednorazowo mogę wprowadzić 3600 znaków?
Krótsze teksty szybciej się generują, a wprzypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów podczas generowania pliku audio nie pozbawiają użytkownika nadmiernej ilości tokenów. 3600 znaków ze spacjami to dwie strony A4 znormalizowanego maszynopisu. Najczęściej jest to wydruk komputerowy przy zastosowaniu czcionki Times w stopniu 13 przy odstępie podwójnym. Jeśli potrzebujesz połączenia kilku wygenerowanych plików audio w jeden, a nie masz wiedzy ani umiejętności jak to zrobić - skontaktuj się z nami. Pomożemy również w innych pracach, np. w dodaniu muzyki do nagrania lektorskiego czy edycji audio wedle oczekiwań.
Czy wygenerowany plik audio jest moją własnością?
Tak. Osoba, która stworzyła wygenerowany plik audio staje się jego włascicielem. Pamiętaj, że wygenerowany głos jest wytworem AI (Sztucznej inteligencji) a nie głosem prawdziwej osoby.
Czy głos, który słyszę jest głosem ludzkim?
Nie. Głosy są generowane przez zaawansowane modele AI, które tworzą realistycznie brzmiące syntetyczne głosy. Są one zaprojektowane, aby naśladować różne style i akcenty, odpowiednie do wielu zastosowań i języków.
Jak mogę kontrolować zakres emosji w generowanym pliku audio?
Nie ma bezpośredniego mechanizmu kontrolującego emocjonalną treść generowanego dźwięku. Pewne czynniki mogą wpłynąć na wyjściową ścieżkę dźwiękową, takie jak wielkość liter czy gramatyka. Poz tym przy każdym głosie zawarta jest informacja o sugerówanym użyciu danego głosu, np. audiobook, narracja, animacja, gra komputerowa, newsy, medytacja itp.
Dlaczego mój głos źle wymawia niektóre słowa?
Błędna wymowa może mieć kilka różnych przyczyn. Najczęstszą jest to, że słowo jest po prostu źle napisane. AI nie będzie próbowało poprawiać żadnych błędnie napisanych słów i będzie starało się czytać je dokładnie tak, jak są napisane. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić i upewnić się, że tekst jest zredagowany i skończony, zanim klikniesz przycisk GENERUJ AUDIO.
Czasami AI może źle wymawiać słowa lub mieć dziwny akcent, który nie jest tym, którego się spodziewasz. Może się tak zdarzyć z kilku powodów i w większości przypadków jest to bardzo zależne od głosu i języka.
Język jest określony przez tekst, a akcent przez głos. Więc jeśli piszesz w języku, który może mieć wiele wspólnych słów lub jest dość blisko spokrewniony z innym językiem, AI może mieć trudności z zrozumieniem, jak wymawiać niektóre słowa lub przełączać się między akcentami.
Jednak w pewnych okolicznościach AI może źle wymawiać słowa, które są poprawnie napisane, nawet po angielsku. Wydaje się, że jest to w dużej mierze zależne od użytego głosu i tekstu. Powinno to być bardzo rzadkie zjawisko.
Jakie znaki są akceptowane podczas generowania dźwięku?
Znaki nieprzypominające tekstu oraz interpunkcja takie jak {, }, <, >, [, ] zazwyczaj skutkują niską jakością mowy generowanej przez model.
W jakich formatach powinny być pliki audio wykorzystywane przez narzędzie MOWA DO MOWY?
Dostępne formaty audio dla pliku, który zawiera treść i emocje kontrolujące wygenerowaną mowę, obejmują:
mp3 z częstotliwością próbkowania 44,1kHz przy 64kbps.
mp3 z częstotliwością próbkowania 44,1kHz przy 96kbps.
mp3 z częstotliwością próbkowania 44,1kHz przy 128kbps.
mp3 z częstotliwością próbkowania 44,1kHz przy 192kbps.
PCM (S16LE) z częstotliwością próbkowania 16kHz.
PCM (S16LE) z częstotliwością próbkowania 22,05kHz.
PCM (S16LE) z częstotliwością próbkowania 24kHz.
Wygenerowany plik audio brzmi jakby był uszkodzony, a tokeny zostały pobrane. Co teraz?
Proszę skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy a my postaramy się rozwiązać problem.
Czy za zakupione Tokeny otrzymam fakturę VAT?
Oczywiście. Po złożeniu zamówienia w naszym sklepie, faktura VAT automatycznie wygeneruje się i zostanie przesłana na podany adres e-mail. Będzie również dostępna później po zalogowaniu się do swojego konta.

Tytuł